GLASS & CERAMICS / Art Glass / Bowl 8597067
*
nr 859 7067
BOWL
Orrefors Glassworks, Sweden, diameter: 22 cm,
Orrefors, diameter: 22 cm
Estimate:
600
Sold:
SEK 150
Auction date:
Monday November 11 2013
at 20:42:31
- Bid history
Time
Bidder
Bid
10/11 23:55:34
1
100 kr
11/11 15:29:59
2
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
*
BOWL
Read more about 50/60-tal
nr 859 7067
BOWL
Orrefors Glassworks, Sweden, diameter: 22 cm,
Orrefors, diameter: 22 cm
Estimate: | 600 |
---|---|
Sold: | SEK 150 |
Auction date: |
Monday November 11 2013 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
10/11 23:55:34 | 1 | 100 kr |
11/11 15:29:59 | 2 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Läs mer...
- Andra sökte även efter